مرگ کسب و کار من است

توضیحات

 

مرگ کسب و کار من است داستانی است از جنایت و مرگ و تباهی. داستانِ غرق شدن در دام جنایت و توجیه آن با الفاظ زیبا. این داستان شما را با خود از جنگ جهانی اول همراه میکند، به دوران افسردگی بزرگ میبرد ،از آنجا به حزب نازی و سپس در جنگ جهانی دوم مستقیما به اردوگاه آشویتس منتقل می شوید و لحظه به لحظه با ساخت و کارکرد این اردوگاه آشنا میشوید. اینکه چگونه و چرا ساخته شد، با چه مشکلات و معضلاتی همراه بود و چگونه همواره توسط رئیس اردوگاه در حال ارتقا بود.

این کتاب در واقع زندگی نامه ی رودلف هوس فرمانده ی اردوگاه آشویتس است که روبر مرل آن را در قالب یک رمان بسیار جذاب در آورده است و احمد شاملو آنرا ترجمه کرده است. به ترجمه ی شاملو میتوان اشکالات زیادی وارد کرد مخصوصا غرض ورزی ها و همینطور روان نبودن ترجمه اما با توجه به اینکه ترجمه چهل سال پیش انجام شده می توان از آن چشم پوشی کرد اما نکات مثبت زیادی نیز وجود دارد، پی نوشت های مفصل و همینطور مقدمه ی مفصلی که در ابتدا آمده است که به عقیده ی نگارنده باید آنرا در انتهای کتاب آورد نه ابتدای آن، مقدمه ای بسیار طوفانی و ۱۳ صفحه ای که باطل بودند هر دو طرف درگیر جنگ را اثبات می کند.

 

قسمتی از آن را میخوانیم:

روسپی بینوایی را سنگسار میخواستند کرد. عیسای مسیح رسید و گفت: اول سنگ را کسی پرتاب کند که خود از گناهی شرمسار نباشد.

خلق سرافکنده دور شدند.

این قضیه در کتاب مقدس [مسیحیت] آمده است اما در سیاست هیچ کتابی مقدس نیست. اینجا تنها چیز مقدس قدرت است که ضمان پیروزی است چرا که حق همیشه با حریف پیروز است.

هیتلر همیشه در توجیه هرجنایت دیگر میگفت: فکرش را هم نکنید آقایان. این هم جزیی از اقدامات دولت است جهت چهار میخه کردن قدرت قانونی حکومت. وانگهی. که دیده است که از پیروزمندان حساب بکشند؟

توضیحات تکمیلی

عنوان

مرگ کسب و کار من است

مترجم

نویسنده

موضوع

جنایی, داستان های فرانسه قرن 20

ناشر

نوبت چاپ

13

تعداد صفحات

464

شابک

9789646736160

سال انتشار

۱۳۹۸

نوع جلد

شومیز

قطع

وزیری

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: