نور و نورپردازی در عکاسی

توضیحات

نور و نورپردازی در عکاسی

 

این کتاب اثر «آندرئاس فینینگر» است که «سیدامیر ایافت» آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب در زمینه هنر عکاسی نوشته شده است. در توضیحات ناشر این کتاب آمده است: « نویسنده کتاب تجربه عملی خود را در مقام عکاس هنرمند در این کتاب با زبانی ساده؛قالبی آموزشی در اختیار علاقمندان قرار داده است و هدفش در تالیف این کتاب، اثری آموزشی بر بنیان تجربیات و پژوهش‌های حرفه‌ای و هنری خود در حوزه عکاسی بوده است. قرار است با تعریف ماهیت نور و منابع نوری، راهی برای رسیدن به عکس‌های زیباتر باشد. این کتاب در واقع این نکته را اثبات می‌کند که نورپردازی در ثبت عکس‌هایی با کیفیت بهتر، نقشی اساسی دارد.

مولف معتقد است که عکاسان نباید در شرایط نوری بد مانند نور بسیار کم، یا نور بسیار زیاد خود را به عکاسی ملزم کنند، بلکه نیاز است تا منتظر فراهم شدن شرایط نوری مناسب باشند. مخاطب این اثر درمی یابد که نور، هویت و شخصیت خاص نورپردازی و اصلی‌ترین منبع جلب کننده توجه به شمار می‌رود. وقتی عکاس، طبیعت نور و نورپردازی را درک کند، در هر کجا، هر زمان و هر موقعیتی می تواند برنامه های نوری خود را ترتیب دهد و در عکاسی سیاه و سفید و رنگی موفق باشد.»

کتاب پیش رو، با تعریف ماهیت نور و منابع نوری، راهی برای رسیدن به عکس های زیباتر است. اشیاء ترسناک، چهره هایی که ترسان به نظر می رسند، چهره های افسرده، یا شاداب، این ها حالت هایی است که بر اساس تابش نور از جهات مختلف ایجاد می شوند. در این زمینه نیز مطالبی در کتاب ارائه شده که تابش نور از جهت های جلو، پهلو ، پشت، بالا، پایین، نور چند جهتی را مورد بررسی قرار می دهد و تعاریفی از هر یک از این جهت های نوردهی را ارائه می هد.

همچنین مواردی کاربردی مانند چگونگی انتخاب وسایل نوردهی و اصولی درباره نورپردازی را مطرح می کند. در فصل پایانی کتاب هم تکالیفی به مخاطبان ارائه شده تا آن ها نورپردازی را به صورت عملی تجربه کنند. نور چیست و برای عکاسی چه معنایی دارد؟، عملکردهای نور، کیفیت های نور، شکلهای نور، منابع نور و به کارگیری نور، بخش های مختلف این کتاب هستند.

توضیحات تکمیلی

وزن 355 g
نویسنده

مترجم

ناشر

عنوان فارسی

نور و نورپردازی در عکاسی

موضوع

عکاسی-روشنایی

سال انتشار

1395

نوبت چاپ

8

شابک

9789641211655

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

350

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: