توضیحات

نقد عکس

نقد عکس

عکاسی ایران از حیث قدمت شانه به شانه ی عکاسی جهان می ساید و گشایش رشته ی عکاسی در دانشگاه ها نیز نوید پیشرفت های بیشتر این رشته را می دهد. اما در میان کتاب ها و مقاله های مربوط به عکاسی که از استقبال علاقه مندان نیز برخوردار می شوند، سهم عمده از آن کتاب های فنی و کاربردی است و جای کتاب های نظری و تحلیلی خالی است. این کتاب در راستای رفع این کمبود فراهم آمده و نویسنده ی آن که استاد ممتاز این رشته است اصول تجزیه و تحلیل نقد عکس را که در دانشگاه های ما نیز از واحدهای درسی است به شیوه ای به کارآمد می آموزد. مخاطب کتاب دانشجویان عکاسی هستند اما بی تردید همه ی عکاسان و علاقه مندان عکاسی و هنر آن را پر فایده خواهند یافت.

کتاب «نقد عکس درآمدی بر درک تصویر» نوشته‌ی «تری برت»، ترجمه‌ی «اسماعیل عباسی» و «کاوه میر‌عباسی» است. این کتاب از ۸ فصل تشکیل شده که عنوان‌های آن «درباره نقد هنر»، ««توصیف عکس»، «تفسیر عکس»، «انواع عکس»، «عکس‌ها و زمینه‌ها»، «ارزیابی عکس»، «نظریه: آیا عکاسی هنر است؟»، «نوشتن و سخن گفتن درباره عکس» است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «عکاسی ایران از حیث قدمت شانه به شانه‌ی عکاسی جهان می‌ساید و گشایش رشته‌ی عکاسی در دانشگاه‌ها نیز نوید پیشرفت‌های بیشتر این رشته را می‌دهد.

اما در میان کتاب‌ها و مقاله‌های مربوط به عکاسی که از استقبال علاقه‌مندان نیز بر خوردار می‌شوند، سهم عمده از آن کتاب‌های فنی و کاربردی است و جای کتاب‌های نظری و تحلیلی خالی است. این کتاب در راستای رفع این کمبود فراهم آمده و نویسنده‌ی آن که استاد ممتاز این رشته است اصول تجزیه و تحلیل و نقد عکس را که در دانشگاه‌های ما نیز از واحدهای درسی است به شیوه‌ای کار‌آمد می‌آموزد. مخاطب کتاب دانشجویان عکاسی هستند اما بی‌تردید همه‌ی عکاسان و علاقه‌مندان عکاسی و هنر آن را پر فایده خواهد یافت.» این کتاب را نشر «مرکز» منتشر کرده است.

توضیحات تکمیلی

وزن 460 g
نویسنده

مترجم

ناشر

عنوان فارسی

نقد عکس

عنوان انگلیسی

crticizing photographs

موضوع

نقدعکس-عکاسی هنری

سال انتشار

1397

نوبت چاپ

26

شابک

9789643054625

قطع

وزیری

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

300

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: