محیط زیست و عصر نوین ما

توضیحات

 

 

سلامتی زیست برای تمامی موجودات زنده،تضمین بقاء تعادل‌هاست که برهم‌زدن آن ضمانت زندگی را تضعیف می‌کند، در خلقت هر کدام از موجودات حکمتی نهفته است که ناپدیدشدن هرگونه بر آسیب‌پذیری سایر گونه‌ها در بلندمدت می‌افزاید و نقش مؤثری در به‌هم خوردن تعادل حیات بازی می‌کند. در این بین آدمی به عنوان اشرف مخلوقات نقش کلیدی را در شناسایی فرآیندهای تعادلی و مراقبت از آن‌ها داراست و در این زمینه از بیشترین قابلیت‌ها برخوردار است.
قرن بیستم و خصوصاً نیمه دوم آن سرشار از تحولات سریع و بی‌سابقه در محیط جهان بود. تأثیر انسان بر طبیعت اطرافش به جایی رسید که دارای ماهیت و اهمیت جهانی شده و متأسفانه این تأثیرات از سرعت سرسام‌آوری نیز برخوردار گردیده است. دیگر تقریباً هیچ زیستگاه یا اکوسیستم طبیعی در سطح زمین وجود ندارد که لااقل اندکی دستخوش تغییر نگردیده باشد.
با توجه به قدرت تفکر و تعقل انسان چنین انتظار می‌رفت که بشر هر روز بیش از گذشته به قدرتی تبدیل شود که بتواند معیارهای ارزشمند محیط زیست را حفاظت و بهبود بخشد ولی بالعکس به نظر می‌رسد که انسان به‌طور روزافزون به نیروی مخرب‌تر تبدیل می‌شود که عامل ایجاد آشفتگی در بستر حیات خود و قطع ریشه‌های هستی‌اش می‌گردد. انسان امروز برخلاف انسان دوران انقلاب نوسنگی و حتی انسان دوران پیش از انقلاب صنعتی دیگر در طبیعت زاده نشده و در طبیعت رشد نمی‌یابد.
در این کتاب سعی شده تا با تأکید بر ارتباط محیط زیست با مسائل ژئوپلیتیک و نیز اقتصاد و فقر، گوشه‌ای از اهمیت آن‌را بیان و نیز توجه هرچه بیشتر تصمیم‌سازان اجتماعی و فرهنگی کشور را به این مسئله اساسی جهان امروز معطوف نماید.

توضیحات تکمیلی

وزن 200 g
عنوان

محیط زیست و عصر نوین ما

نویسنده

ناشر

تعداد صفحات

57

شابک

978-600-6564-35-7

سال انتشار

1393

نوع جلد

شومیز

قطع

رقعی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: