زندگی و اندیشه بزرگان جامعه شناسی

توضیحات

 

 

.
چند سال پیش یکی از دانشجویانم به اتاق کارم آمد تا درباره‌ی مفهوم «بیطرفی ارزشی» ماکس وبر با من بحث کند. من مدتی با او در این‌باره سخن گفتم، اما سرانجام، او با یک حالت تا اندازه‌ای اهانت‌آمیز احساسش را در مورد وبر و مفهوم او چنین خلاصه کرد: «بسیار خوب، پس نتیجه می‌گیریم او تنها می‌خواست راهی برای گریز از مخمصه پیدا کند».
گرچه دیری بود که فکر نوشتن کتابی درباره تاریخ نظریه‌ی جامعه‌شناختی ذهن مرا کم‌وبیش به خود مشغول داشته بود، اما همین بحثی که با دانشجویم داشتم در راسخ‌کردن عزمم بسیار مؤثر افتاد و ماهیت کتابی را که خواسته بودم بنویسم برای من مشخص کرد.
من به این نتیجه رسیده بودم که برای دانشجوی آمریکایی، فهم تاریخ نظریه‌ی جامعه‌شناختی از شناخت یک رشته قضایای صوری و چهارچوب‌های نظری بایسته‌تر است. برای آن‌که یک دانشجو محتوای این قضایا و چهارچوب‌های نظری را دریابد، نخست باید با آن محیط اجتماعی و فکری زمینه‌ساز این نظریه‌ها آشنا شود. البته این به آن معنا نیست که شناخت سرچشمه‌های تاریخی و اجتماعی افکار، ارزیابی حقیقت یا اعتبار این افکار را تضمین می‌کند، اما ارزیابی درست یک اندیشه بدون فهم زمینه‌ی اجتماعی آن، اگرنه امکان‌ناپذیر، دست‌کم، غالباً دشوار است…
.
کتاب: #زندگی_و_اندیشه_بزرگان_جامعه_شناسی
تألیف: #لیوئیس_کورز
ترجمه: #محسن_ثلاثی
موضوع: #جامعه_شناسی #جامعه_شناسان #تاریخ
ناشر: #انتشارات_علمی
سال انتشار: #سال۱۳۹۹
نوبت چاپ: #چاپ_بیست_و_دوم
قیمت: #۲۲۰۰۰۰تومان
.

توضیحات تکمیلی

وزن 700 g
عنوان

زندگی و اندیشه بزرگان جامعه شناسی

نویسنده

مترجم

ناشر

تعداد صفحات

630

شابک

978-964-4040281-2

سال انتشار

1399

نوع جلد

شومیز

قطع

وزیری

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: