درباره ی عکاسی

توضیحات

درباره ی عکاسی

درباره ی عکاسی

درباره ی عکاسی یکی از مهم ترین کتاب های سوزان سانتاگ (۱۹۳۳-۲۰۰۴) ، نویسنده و ناقد فرهنگی آمریکایی است. سانتاک عکاسی را به عنوان یکی از اصلی ترین عواملی تحلیل میکند که جوامع مدرن را به «جهان تصویر» بدل ساخته اند،جهانی که در آن تصاویر و بازنمایی ها بر تجربه ی دست اول هر چیز اولویت یافته اند. عکاسی با قطعه قطعه کردن جهان مرئی، جدا کردن آن از زمینه های معنا بخش در واقعیت، شگفت نمودن چیزهای پیش پا افتاده کردن امور هولناک، و در یک کلام «تماشایی» چیزها یا تبدیل هرچیز به منظری برای تماشا، پیامدهای دامنه داری در نحوه نگاه ما به جهان و به خودمان در بر داشته است.

به این ترتیب، مخاطب کتاب نه فقط عکاسان یا کسانی که به شکلی تخصصی با عکاسی سر و کار دارند، بلکه تمامی کسانی هستند که تحولات عمومی جامعه و فرهنگ مدرن را دنبال میکنند و در مورد آن می اندیشند. همچنین، مجید اخگر در مقاله ی ضمیمه کتاب، ضمن گفتگو، به تاویل در مورد پتانسیل های تصویر فوتوگرافیک و تفاوت ها و تشابهات جوهری آن با تصویر نقاشی، سینما، و البته خود واقعیت مرئی می پردازد.

سانتاگ در مقدمه کتاب نوشته است: «همه چیز از یک مقاله شروع شد – دربارهٔ برخی از مسائل زیبایی‌شناختی و اخلاقی‌ای که به علت حضور همه جایی تصاویر عکاسی طرح گشته‌اند؛ اما هر چه بیشتر در مورد چیستی عکس‌ها اندیشیدم، آن‌ها پیچیده‌تر شده و وجه دلالت مندتری به خود گرفتند. به این ترتیب بود که یک مقاله، مقاله دیگر را موجب شد و (با کمال حیرت من) آن مقاله یکی دیگر را، و الی آخر…»

توضیحات تکمیلی

وزن 229 g
نویسنده

مترجم

ناشر

عنوان فارسی

درباره ی عکاسی

عنوان انگلیسی

on photography

موضوع

عکاسی هنری -فلسفه عکاسی

سال انتشار

1397

نوبت چاپ

1

شابک

9786007806791

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

296

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: