توضیحات

 

 

دانشنامه سیاسی” به قلم “داریوش آشوری“، یک “فرهنگ اصطلاحات و مکتبهای سیاسی” است که توسط یکی از کاردان ترین و فرهیخته ترین پژوهشگران معاصر گردآوری شده است. نحوه ی نگارش مطلب در “دانشنامه سیاسی” به نحوی است که علاوه بر کارهای پژوهشی و تحقیقاتی، می توان آن را به عنوان یک اثر مستقل نیز مطالعه کرد و اطلاعات بی نظیری را پیرامون اصطلاحات و ماهیت مکتب های سیاسی کسب کرد.
این کتاب که سابقا با عنوان “فرهنگ سیاسی” به انتشار رسیده بود، مورد بازبینی جدی “داریوش آشوری” قرار گرفت و اطلاعات قدیمی آن ضمن حذف یا کوتاه سازی، با جدیدترین مطالب موجود پیرامون مکاتب سیاسی، جایگزین گشت. “داریوش آشوری” همچنین عنوان بندی ساده تری را برای فرهنگ پیش رو در نظر گرفت تا با رجوع به آن، دسترسی به مقاله ی مدنظر در ردیف الفبایی آن سهل تر گردد. جهت ارجاع به عنوان های چند کلمه ای، کل ترکیب داخل پرانتز قرار گرفته تا خواننده بتواند با رجوع به حرف اول از کلمه ی اول همان ترکیب، مقاله ی موردنظرش را پیدا کند. در پایان اثر، معادل های انگلیسی به فارسی اصطلاحات نیز قرار گرفته تا خوانندگان در صورت تمایل به یافتن معادل فارسی از نام انگلیسی یک اصطلاح، کار راحت تری در پیش داشته باشند.
ترجمه ی “داریوش آشوری” بسیار دقیق است و تعاریف به بهترین شکل ارائه شده اند. وی در تالیف “دانشنامه سیاسی”، مطالب را کاملا بی طرفانه و از نظرگاه علمی و پژوهشی به نگارش درآورده که وجودش در فضای فعلی روشنفکری کشور، که بسیاری از اصطلاحات در آن دستخوش سوءبرداشت هستند، بسیار غنیمت شمرده می شود

توضیحات تکمیلی

عنوان

دانشنامه سیاسی (فرهنگ اصطلاحات و مکتبهای سیاسی)

ناشر

نوبت چاپ

بیست و نهم

تعداد صفحات

332

شابک

978-964-6026-22-3

سال انتشار

1399

نوع جلد

شومیز

قطع

رقعی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: