حافظه ی نامحدود

توضیحات

تصور کنید برای یک پرونده‌ی قانونی باید مقابل دادگاه دفاع کنید، وکیلی را ترجیح می‌دهید که همه‌ی پرونده‌های قانونی را به یاد بیاورد، یا وکیلی که برای مرور بندهای قانونی، دائم به مدارک و پرونده هایش رجوع می‌کند؟ برای انتخاب جراح چطور؟ شخصی را ترجیح می‌دهید که جزئیات بیماری شما را به یاد می‌آورد یا جراحی که برای یادآوری دائما به پرونده‌ی پزشکی شما رجوع می‌کند؟ برای شرکت در یک سخنرانی چه؟ سخنرانی را انتخاب می‌کنید که متنش را حفظ کرده یا کسی که مدام به یادداشت‌هایش رجوع می‌کند؟

مهم نیست در چه موقعیتی قرار می‌گیرید، داشتن حافظه‌ی بهتر همیشه باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. استاد بزرگ حافظه، کوین هرسلی در کتاب حافظه‌ی نامحدود به شما آموزش می‌دهد چگونه حافظه خود را آنچنان تقویت کنید تا تبدیل به یک حافظه‌ی نامحدود شود.

در بخشی از کتاب حافظه‌ی نامحدود می‌خوانیم

بسیاری از افراد معتقدند که قدرت تمرکز عالی، یک موهبت جادویی است و تنها تعداد کمی از افراد خوش‌شانس از آن بهره‌مند هستند و با این ویژگی به دنیا آمده‌اند. اما در واقع چنین نیست. برای مثال آیا با این جمله موافق هستید، ورزیدگی عضلانی چیزی است که شما به صورت مادرزاد با آن به دنیا آمده‌اید؟ البته که نه، چون همه‌ی ما می‌دانیم برای ورزیده شدن باید ساعت‌ها آموزش دید و در باشگاه تمرین کرد. بله، مردم فقط به چیزهایی که دارید یا ندارید توجه می‌کنند. تمرگز مانند هر چیز دیگری در زندگی، به تمرین نیاز دارد. قدرت تمرکز متشکل از گزینه‌های کوچکی است که به طور مداوم تمرین شده‌اند.

تحقیقات مغزی به ما می‌گویند که مغز شما هنگام یادگیری، به طور مداوم تغییر می‌کند. افرادی که توانایی تمرکز و توجه‌ آن‌ها محدود است هنوز از مدل «مغز شما نمی‌تواند تغییر کند.» استفاده می‌کنند. ما می‌دانیم که توانایی تمرکز می‌تواند و می‌باید که بهبود یابد. ذهن شما مثل یک میمون چابک است و شما هر آن‌چه برای تقویت این میمون و بازگرداندن قدرت ذهن‌تان، لازم است را در اختیار دارید. در این‌جا برای نمونه، میانگین تمرکز و توجه روزانه‌ی برخی افراد را بررسی می‌کنیم. صبح‌ها بیدار می‌شوند؛ البته نه با خرسندی و رضایت بلکه کسی با صدای بلند آن‌ها را بیدار می‌کند یا صدای ساعت زنگ زده‌ی قدیمی، خواب را بر آن‌ها حرام می‌کند! موبایلشان را چک می‌کنند تا پیام‌ها و تماس‌های از دست رفته را ببینند. بعد از تخت خارج می‌شوند و دوش می‌گیرند. در حین دوش گرفتن به صدها چیزی که نیاز است نگرانش باشند یا انجامش دهند، فکر می‌کنند. متاسفانه برای آماده شدن به اندازه‌ی کافی وقت نمی‌گذارند. تنها کاری که می‌کنند این است که با عجله یک صبحانه‌ی ناسالم آماده می‌کنند. سوار ماشین می‌شوند، رادیو را روشن می‌کنند، تماس تلفنی می‌گیرند، حتی حین رانندگی و پشت چراغ قرمز، پیامک می‌فرستند. همه‌ی آن‌ها عصبانی می‌شوند و ترافیک آنان را کلافه می‌کند. همه‌ی ما نگران هستیم و توجه و تمرکزمان به میلیون‌ها چیز معطوف می‌شود که می‌توان آن‌ها را به زنمان درستی موکول کرد اما تاجازه می‌دهیم که توجهمان به جهات متفاوتی برود. توجه شما مثل ورزشکار المپیک است. آیا ورزشکار شما قادر است مسابقه بدهد؟ توجه و قدرت تمرکز ما ممکن است عوض آن‌قدرها که باید، خوب نباشد. احتمالا دلیلش این است که آن را آموزش نداده‌ایم. ما مدام مسیر‌های ذهن خود را عوض می‌کنیم و هرگز به اندازه‌ی کافی روی یک راه و مسیر مشخص توفق نمی‌کنیم.

توضیحات تکمیلی

وزن 400 g
عنوان

حافظه ی نامحدود:راهبردهای یادگیری پیشرفته برای یادگیری سریع تر،بیشتر و موثر تر

نویسنده

مترجم

ناشر

نوبت چاپ

دوم

تعداد صفحات

152

شابک

978-622-6672-14-6

سال انتشار

1399

نوع جلد

شومیز

قطع

رقعی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: