تکان نخور

توضیحات

تکان نخور

تکان نخور

‏کتاب «تکان نخور»، خودزندگی‌نامهٔ «سالی‌مان» حاوی خاطرات و عکس‌های این عکاس مطرح  با ترجمۀ عاطفه احمدی توسط انتشارات حرفه‌هنرمند منتشر شد.
«سالی‌مان» عکاس نامدار آمریکایی است که به خاطر عکس‌های سیاه و سفید درخشانی که از دههٔ ۱۹۸۰ به این‌سو، از خانواده‌ و زادگاهش (در ایالت ویرجینیا) گرفته، شناخته می‌شود. کتاب «تکان نخور» ترجمه‌ای‌ است از کتاب «Hold Still» که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است.

“تکان نخور “خود‌زندگی‌نامه‌ی سالی‌مان عکاس نامدار آمریکایی اشت که یه خاطر عکس‌های سیاه‌و‌سفید درخشانی که از دهه ۱۹۸۰ به این سو، از خانواده و زادگاهش گرفته شناخته می‌شود. «رابطه‌‌ای که همیشه برایم میان نوشتن و عکاسی وجود داشت، هرگز به اندازه‌ی حالا در چشمم روشن نبوده است. زبان شاعرانه‌‌ی قدیمم و عکس‌های مرثیه‌خوانم از چشم‌اندازها، نقش‌هایی تکرار شونده در کل زندگی‌ام بوده‌امند، تاروپودِ در هم پیچیده‌ی شوق و خاطره. من با این نظریه موافقم که اگر می‌خواهی خاطره‌ای را دست‌نخورده نگه ‌داری، نباید زیاد به یادش بیافتی، چون هربار که آن را مرور می‌کنی ناگزیر تغییرش می‌دهی. حس تجربه‌ی اولت را به‌خاطر نمی‌آوری، بلکه آخرین‌باری را به یاد می‌آوری که مرورش کردی. هر بار تغییرات کوچکی راهشان را آرام به خاطره باز می‌کنند و همین است که کار کشیدن از حافظه‌مان ما را به گذشته نزدیک‌تر نمی‌کند، بلکه دورترمان می‌برد. »

گزیده ای از کتاب:

«رابطه‌ای که همیشه برایم میان نوشتن و عکاسی وجود داشت، هرگز به اندازه‌ی حالا در چشمم روشن نبوده است. زبان شاعرانه‌ی قدیمم و عکس‌های مرثیه‌خوانم از چشم‌اندازها، نقش‌هایی تکرار شونده در کل زندگی‌ام بوده‌امند، تاروپود در هم پیچیده‌ی شوق و خاطره.من با این نظریه موافقم که اگر میخواهی خاطره‌ای را دست نخورده نگه داری، نباید زیاد به یادش بیافتی، چون هربار که آن را مرور میکنی ناگزیر تغییرش میدهی. حس تجربه‌ی اولت را به خاطر نمی‌آوری، بلکه آخرین باری را به یاد می‌آوری که مرورش کردی. هر بار تغییرات کوچکی راهشان را آرام به خاطره باز می‌کنند و همین است که کار کشیدن از حافظه‌مان ما را به گذشته نزدیکتر نمی‌کند، بلکه دورترمان می‌برد».

توضیحات تکمیلی

وزن 800 g
نویسنده

مترجم

ناشر

عنوان فارسی

تکان نخور

عنوان انگلیسی

hold still

موضوع

عکاسی تک چهره-عکاسی هنری-زنان عکاس

سال انتشار

1396

نوبت چاپ

1

شابک

9786005759679

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

400

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: